מעל ל-200 אנשי מקצוע מובילים בתחום היזמות, התכנון והבנייה השתתפו בחודש שעבר בכנס מרתק בנושאי בנייה ירוקה ומועילה, התייעלות אנרגטית, הנדסה חדשנית ושיטות בנייה מתקדמות. כנס זה הווה נקודת ציון חשובה והכרה בגישה שאוסטרליץ ו-SID מקדמים, והיא שבנייה ירוקה ויעילה היא אינטרס כלכלי ומקור רווח ליזמים.
ההרצאות של הדוברים בכנס והתגובות של באי הכנס מלמדות, שלאחר שנים רבות, סוף סוף המחשבה הזו קונה לה תומכים וגורמים רבים כבר מאמצים אותה.

אנחנו מודים מאוד לכל צוות מרכז הבנייה הישראלי, למרצים שהעשירו אותנו בידע, לחברות שהציגו טכנולוגיות חדשניות ולמשתתפים הרבים, שהקדישו מזמנם ובאו להעשיר את הידע שלהם.
תוכנית הכנס כללה הרצאות של דוברים מכל התחומים המשפיעים על כלכלת הבנייה: יזמים שחושבים ירוק ויעיל, מהנדסים ומתכננים שחושבים חדשני, ספקי טכנולוגיות שמציעים פתרונות ירוקים ונציגי משרדי ממשלה, שגם יוצרים הנחיות וגם מהווים מזמיני עבודה. ההרצאות היו מרתקות ועלו בהן הרבה מאוד חידושים וחדשות מהדוברים השונים. 

אנחנו מביאים לכם טעימה מדברי המרצים בכנס, כולל כמה חדשות מסעירות, מוזמנים ללחוץ על הקישור כאן למעבר לתקציר הכנס

תמונות באדיבות מרכז הבנייה הישראלי, צילום: דני מרון

ומה אומרים משתתפי הכנס על קידום בנייה ירוקה?

במהלך הכנס רצינו לשמוע מה יש לקהל המקצועי שהגיע להגיד בנושא. חברת תרמוקיר, שהינה חלוצה בתחום החומרים לבנייה ירוקה מזה כעשרים שנה, נרתמה לעניין והובילה את המהלך. השאלה הייתה: "מה הדברים שיסייעו לך לממש את חזון הבנייה המועילה והירוקה אצלך בחברה?".

בניתוח התגובות שקבלנו (למעלה מ-100 תגובות), עולים מספר נושאים משותפים למשיבים. נושאים אלו תואמים לתוכן של שיחות רבות שאנו מקיימים עם חברות בנייה וגם עם ספקי טכנולוגיה ומוצרים.

המגמה הכללית, שעולה מהתגובות של משתתפי הכנס, היא שיש צורך ביותר מרגולציה ואכיפת תקן או הוראה. גם הניסיון בחו"ל הראה, שכאשר משלבים רגולציה עם תמרוץ ומדיניות של הליכה לקראת היזם הירוק, משיגים תוצאות הרבה יותר טובות.
מוזמנים לעיין בתשובות הבולטות מהכנס בקישור כאן


אתר SID: טכנולוגיות ירוקות חדשניות ומידע מקצועי

אנחנו ממשיכים להרחיב ולהנגיש לכם את מאגר המוצרים של SID שנבדקו על ידינו לטובת שוק הבנייה. מאגר זה הופך לכלי שימושי למנהלי פרויקטים ומקבלי החלטות בענף הבנייה. יזמים ומתכננים ומנהלי פרויקטים עסוקים עד מעל לראש בקידום פרויקטים, לכן קשה לצפות כי בנוסף לכך גם יערכו בדיקות עומק לגבי טכנולוגיות שמוצעות להם  כיעילות וטובות יותר. בהיעדר משאבי זמן וכסף לניסויים ובדיקות רבים מהם מגיבים בחשדנות לחדשנות ומעדיפים להיצמד למוכר ולידוע.
SID, כגורם אמין שמרכז חוות דעת מומחים, בדיקות, אישורי תקנים ופרטי בניה של טכנולוגיות ירוקות ויעילות יותר, פועל לגשר על פערי הידע ועל ידי כך להרגיע את החששות הטבעיים של אנשי מקצוע מאימוץ חדשנות

חפשו את תו SID על המוצרים >>

ספקי טכנולוגיות ויצרנים שהמוצרים שלהם חדשנים ומועילים מוזמנים בזה ולצרף  את המוצר שלכם לנבחרת, נעשהעבורכם את עבודת החקר של המוצרים:

  1. אפיון הצורך במוצר ותועלותיו,
  2. הערכת איכות המוצר שנבדק,
  3. חוזקות ויתרונות כלכלים לשילוב המוצר בפרויקטים,
  4. פוטנציאל ניקוד לבנייה ירוקה,
  5. שיטות יישום ושילוב נכון,
  6. הצגת אסמכתאות ותווי איכות

יש לכם מוצר מעניין? – הצטרפו והציגו את יתרונות המוצר שלכם


שמחים לשתף בסקירות האחרונות שעלו לאתר SID:

לאוויר נקי יותר – ערכת סופרקריל ECO של טמבור

צבע אקרילי איכותי על בסיס מים בעל ערך כמעט אפסי של VOC לאוויר נקי יותר בתוך המבנה, פיתוח חדש של חברת טמבור, בואו לראות איך בחירת צבע נכונה משפיעה על בריאותנו!

איכות האוויר הפנים מבנית (Indoor Air Quality) ידועה כגורם חשוב לשמירה על בריאותנו. כי הרי רובנו שוהים במבנים סגורים כ-90% משעות היממה ולא מודעים לכך שאיכות האויר מושפעת, בין היתר, מפליטת VOC ממוצרים שונים בתוך המבנה ובכלל זה צבעים הפולטים VOC גם לאחר היישום.

כדי לשמור על עצמנו ועל הקרובים לנו, נשאף לצמצם פליטות אלו ככל האפשר. בהשקעה קטנה יחסית בבחירת הצבע הנכון, נסייע לעמידה במטרה זו.

אנו מזמינים אתכם לעיין בסקירה שהכנו בקישור כאן אודות סופרקריל ECO של טמבור, ללמוד ולהתרשם בעצמכם.

תמונה באדיבות טמבור, צילום: בעז לביא
תמונה באדיבות טמבור, צילום: בעז לביא

רצפה צפה – המילה האחרונה בטכנולוגיית ריצוף חוץ

יש טכנולוגיות בנייה כל כך יעילות וטובות שמרגע שמגלים אותן, לא יכולים לחזור אחורה לשיטות הישנות. ריצוף צף הוא בדיוק מהטכנולוגיות האלו, אז אם אתם לא עושים שימוש בריצוף צף, כנראה שאתם מפספסים את המלה האחרונה בכל הקשור לריצופי חוץ ומבזבזים משאבים מיותרים.

ריצוף צף על גביי רגליות ייעודיות מעניק יתרונות אדירים לבנייה:

שימוש בטיט והדבקה הפכה לטכנולוגיה מיושנת, כבדה, בזבזנית, מלוכלכת ולא יעילה. רוצים להתקדם? מוזמנים לעיין בסקירת  ריצוף צף מבית "אייל ציפויים" באתר SID.

יישום רצפה צפה במרפסת מעל שכבת האיטום. תמונה: אייל ציפויים
יישום רצפה צפה במרפסת מעל שכבת האיטום. תמונה: אייל ציפויים

שמחים לבשר פיתוח מוצר חדש לחיפויי קיר ותקרה "דאיקה"

נדירות הפעמים שיוצא לנו להיתקל בחומר גלם חדש לחלוטין בתעשיית הבנייה והעיצוב, זה בדיוק המקרה.

דאיקה – חברה ישראלית המפתחת חומר גלם חדש וירוק בעיבוד ייחודי מוגן פטנט. מוצר דאיקה מורכב מ- 100% פסולת עץ ממוחזרת (אבקת עץ). ללא שימוש בדבקים וכימיקלים כלל, בשיטות שכיום מוכרות רק בתעשיית הפלסטיק וכך פותחת אפשרויות עיצוב חדשות שלא היו קיימות עד כה.

המוצר נכנס לשלבי פיילוט בליווי של SID ואוסטרליץ אדריכלות לפיתוח מוצר לחיפוי פנים מעוצב של מבנים ותקרות בחללי פנים.

מזמינים אתכם לבצע חיפוי תקרה וקירות מעוצבים בפרויקט הבא שלכם ובשימוש במוצר חדש עם מגוון אפשרויות עיצוב מרשימות וחדשניות.
מוזמניםלעיין בסקירת דאיקה באתר SID, לפנות אלינו ונבחן יישום של המוצר בפרויקט שלכם.