חידושים והמצאות

חידושים והמצאות

החום הקיצוני הוא כבר מציאות, כיצד מתמודדים מולו מבחינת ניהול התכנון העירוני ?

השידור המלא של תכנית ׳משחקי הכיס׳ עם ליאל קייזר ושאול אמסטרדמסקי בתחנת הרדיו ׳רשת ב׳. האזינו לשידור המלא בכדי לגלות איך ובעזרת אילו טכנולוגיות מתמודדים עם גלי החום הקיצוניים מבחינת ניהול סביבה ותכנון עירוני. (החל מ38:00)

כיצד משפיעות התשתיות והסביבה הבנויה על זרימת המים ויצירת ההצפות והשטפונות?

השידור המלא של תכנית ׳העולם היום׳ עם מואב ורדי בערוץ ׳כאן 11׳, בה התארח ד״ר אדריכל נעם אוסטרליץ. צפו עכשיו בשידור המלא בכדי להבין מה אנחנו עושים לא נכון ומה כדאי לעשות בכדי למנוע ככל היותר את הפגיעה מאותם מקרי אקלים קיצוניים לאחר שהתרחשו.

השידור המלא של תכנית ׳קיימות או למות׳ עם שמוליק שוורץ

השידור המלא של תכנית ׳קיימות או למות׳ של שמוליק שוורץ, בו התארח ד״ר אדריכל נעם אוסטרליץ. השניים שוחחו בנושאי בניה ירוקה,תכנון עירוני אקולוגי וחקר חדשנות טכנולוגית.

וובינר ׳תכנון תאורה ונוחות וויזואלית׳

וובינר בנושא נוחות וויזואלית ויעול תכנון תאורה בבית ובמשרד, השפעות השונות של אור השמש והתאורה הלא טבעית על המצב הנפשי, תפקודים בריאותיים וחידושים טכנולוגיים ומוצרים מתקדמים אשר ישפרו לכם את הקיץ.

בדיקה בשטח- הצביעה בבית האקולוגי

אני שמח לבשר על סיכום תהליך חקר ביצועים לצבע eco2 מחומרים טבעיים* לקירות פנים של טמבור בבית האקולוגי בטבעון, המשמש כמעיין מעבדה שבה צוות SID מנסה טכנולוגיות ומדווח עליהן מיד ראשונה. אנחנו קוראים לתהליך זה SID LABs.

תמורות בחיפוי מבנים: זהות מקומית ועמידות לאורך שנים.

האם הגבלת החופש האדריכלי ויזמי לבחור בין מגוון חומרי חיפוי, והנחיה לגמר מבנה באבן שמונעת גיוון חזותי של מבנים ושכונות משיגה את מטרתה? כתבתו של ד״ר נעם אוסטרליץ ודן שאיוב מתוך מגזין ׳החיפויים׳ 2021 של ׳בית ונוי׳.

הרצאת "SID" בנושא שיטות חימום ונוחות תרמית

קר לכם? לד״ר נעם אוסטרליץ יש פתרונות בשבלכם. אז שבו בנוח עם כוס שוקו חם, וצפו בהרצאה שתציג לכם את כל הפתרונות.

Mylo- עור אורגני מבד פטריות

מותגי על רבים כבר החלו בהשקעות ביצירת חומר חדשני אשר נקרא ״Mylo״, המפותח על ידי חברת הביוטכנולוגיה האמריקאית Bolt Threads. החומר נוצר מתַּפְטִיר (mycelium) אך מתחרה במראה ובמרקם בעור בעלי חיים.

מכשיר Aura

סטארטאפ ישראלי בשם Aura כבר מייצר כיום ערכת חדשנית לטיהור אוויר פנים מבני, אשר יכולה לטפל בחלל של כ100 מ"ר, לסלק עשן, לנטרל בקטריות, לסנן חומרים רעילים.

רובוט-כלב של Boston Dynamics

הכירו את ספוט- הרובוט דמוי כלב אשר פותח על ידי חברת Boston Dynamics במשך מספר שנים ובשנת 2020 הושק רשמית. אתם אולי זוכרים אותו מסרטונים בכיכובו אשר הפכו לויראלים, בהם הוא מבצע דברים שונים: מסייע למשל למיון חולים, נצפה כשהוא נוהג בריקשה, מחזיק את הדלת לחבר רובוט אחר או רועה כבשים.

חקר ביצועים של ציפוי רפלקטיבי, חברת DEVTEC

חקר ביצועים תרמיים של חיפויי אלומיניום למבנים בחזית מאווררת, קבוצת ׳ענק׳

חקר ביצועים של קירות מסך, קבוצת Aluminium Construction

להרשמה לניוזלטר