מערכת חיפוי אלומיניום 2 מ"מ (Solid) לחזיתות מבנים

תחום: 

חיפוי מבנים (תלייה יבשה)

במה מיוחד?

חיפוי קל משקל ועמיד עשוי אלומיניום בלבד (בעובי 2 מ"מ)

שימוש עיקרי:

חיפוי חזיתות בניינים

יצרן/יבואן: 

קבוצת ענק תעשיות מתכת וחיפוי מבנים

למה אלומיניום?

חזית המבנה היא פני הבניין שאותו רואים, על כן, יזמים, מעצבים, אדריכלים, משתמשי ובעלי הבניין – כל אלה נותנים יחס וחשיבות מיוחדת לנראות של חזית המבנה. עם התקדמות הטכנולוגיה והתיעוש, נעשה שימוש הולך ומתרחב בשיטות מתקדמות של תלייה יבשה שיש להן יתרונות רבים למבנה לעומת ציפוי אבן טבעית בשיטה הרטובה והישנה. לקריאה אודות סקירת SID על חיפוי מבנים בתלייה יבשה ראה קישור כאן.

אחד החומרים המובילים לחיפוי מבנים בתלייה יבשה הוא אלומיניום, לו מגוון תכונות ואיכויות. בשימוש נכון תוך התאמה לפרויקט, ניתן להנות משלל היתרונות של חומר הגלם לקבלת תוצר ברמה גבוהה מאוד. בסקירה זו נציג בקצרה את חיפויי האלומיניום של קבוצת "ענק".

מה המוצר?

המוצר הינו יחידות חיפוי חזיתות מבנים, העשויות מפח אלומיניום מלא בעובי 2 מ"מ.
היחידות, מיוצרות במפעל של חברת "ענק החיפויים" ומגיעות ברוחב סטנדרטי (עד 1.5 מ') ואורך משתנה על פי דרישת הפרויקט (מומלץ עד 5 מ' ליחידה).
כיפוף הלוח בהיקף כל יחידה משפר את חוזק האלמנט על ידי יצירת מעין "קופסא" שאותה תולים על מערכת ניצבי אלומיניום או פלדה. חיבור של הלוחות בזויות חיבור מיוחדות מאפשר להתגבר על אי דיוקים בשלד המבנה ולקבל חזית מישורית ומרשימה.
שיטות עיבוד האלומיניום כיום מאפשרות מגוון גדול של עיצובי חזית: כל צבע RAL, הדפסת ציורים וכתובות, ניקוב וחיתוך לייזר לפי דוגמא, עיבודים של נפחים מובלטים ממישור החזית ועוד.

 

3 תכונות מובילות של המערכת שמצאנו במסגרת תחקיר SID:

  • קל משקל ועמיד – שימוש בחזית אלומיניום מלא מהווה חלופה קלת משקל לחיפוי בתלייה יבשה של מבנים חדשים וכן בחידוש חזית של מבנה קיים. כמו כן, המוצר עמיד ונח לעיבוד ובעל שכבת צבע מגן PVDF 35-55 מיקרון, המקנה עמידות לעשרות שנים מפני קרני UV בתחזוקה מינימלית.

  • אלומיניום מלא (SOLID) – המוצר מורכב מפח אלומיניום מלא בעובי 2 מ"מ. זאת בשונה מחיפויי אלומיניום  מרובדים אחרים הבנויים לעיתים משכבות נוספות של חומר פולימרי. בכך, מושג חוזק גבוה יותר, עמידות משופרת לפגיעות, משקל נמוך יחסית (הפחתת משקל משמעותית על המבנה ביחס לחזית אבן למשל), עמידות אש (אינו דליק), חומר קל למחזור עתידי (100% אלומיניום). 

  • אפשרויות עיצוב רבות וחומר בעל תכונות "ירוקות" – פחי אלומיניום מאפשרים מגוון גדול של אפשרויות עיבוד כגון: לייזר, חירור, ניקוב, עירגול, כיפוף, יצירת משרביות, אלמנטים תלת מימדיים, צורות קעורות וקמורות לחיפוי אלמנטים עגולים כגון עמודים ועוד. בנוסף, החומר ירוק ביחס לחלופת החיפוי באבן:
    א. חומר הגלם, פח האלומיניום, מכיל אלומיניום ממוחזר ויכול להתמחזר בסוף חיי המבנה.
    ב. בניה נקיה ומתועשת במפעל שאינה יוצרת פסולת בניין באתר.

     

למגוון פתרונות בידוד עבור חזית אלומיניום – לניתוח תרמי של חתכים שונים
שבוצע על ידי חברת אוסטרליץ אדריכלות – לחץ כאן

כיצד להפיק מקסימום תועלת במינימום עלות?

יש הנוטים לחשוב כי חיפוי אלומיניום יקר בהרבה מחיפוי אבן.
אולם, בחישוב נכון הכולל שקלול מהירות ההתקנה, התיעוש ואיכויות המערכת בשילוב תחזוקה מינימלית – העלות צפויה להשתלם. עלות החיפוי תלויה בפרמטרים רבים שניתן להשפיע עליהם בתכנון מוקדם כגון: אופטימיזציה בתכנון פרופורציות חלוקת החזית ליחידות (עוד בשלב הייצור במפעל), סוג מערכת התליה והמרווח שלה מהקיר, תכנון כולל של חתך קיר המעטפת עם הבידוד התרמי ועוד.
צוות SID עומד לרשותכם לייעוץ וסיוע בתכנון חזיתות מקצה לקצה תוך שיתוף פעולה עם היצרנים והמבצעים.

על חברת ענק החיפויים

החברה הוותיקה בישראל – מעל 40 שנות וותק, ובעלת מפעל ייצור משוכלל מאוד ביבנה בשטח של כ- 7,500 מ"ר. החברה מציעה שירות מלא של תכנון לביצוע, ייצור במיכון המתקדם ביותר והתקנה לפי צורך עבור פרויקטים בכל היקף.
המפעל בעל אישורי תקנים סביבתיים מחמירים ויעיל אנרגטית ובעל שטח גג המנוצל לייצור אנגרגיה סולארית. רבים מהמבנים שהחברה ביצעה להם חיפוי בישראל זכו בתקן LEED.

הדמיית מפעל חברת "ענק החיפויים"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *