תובנות מכנס בנייה ירוקה בראייה יזמית בהובלת מרכז הבנייה הישראלי, SID ואוסטרליץ

מעל ל-200 אנשי מקצוע מובילים בתחום היזמות, התכנון והבנייה השתתפו בחודש שעבר בכנס מרתק בנושאי בנייה ירוקה ומועילה, התייעלות אנרגטית, הנדסה חדשנית ושיטות בנייה מתקדמות. כנס זה הווה נקודת ציון חשובה והכרה בגישה שאוסטרליץ ו-SID מקדמים, והיא שבנייה ירוקה ויעילה היא אינטרס כלכלי ומקור רווח ליזמים.

ניוזלטר SID: הזמנה ל׳כנס חדשנות׳ במכרז הבניה (מרץ 2024)

לאחר חודשים רבים של התכנסות פנימה ומינימום תקשורת, אנחנו מבינים שנצטרך לחיות עם המצב הזה לאורך זמן. לחיות מבחינתנו פירושו לעשות, לחדש, לבנות ובקיצור, להמשיך בכל הכח קדימה למרות הכל. 
אז כעת אנחנו חוזרים לפעילות רחבה של הפצת מידע על כל מה שחדש ומעניין בתחום הבנייה, גם בסקירות טכנולוגיה באתר SID וגם בהובלת מספר אירועים למגוון קהלים.

ניוזלטר SID: עדכון קונספציות בעולם הבניה (נוב' 2023)

משבר הוא גם הזדמנות, ובמקרה זה שני הגורמים שנמצאים במחסור כעת – זמן וידיים עובדות –  מחייבים את מקבלי ההחלטות לבחון אפשרויות אלטרנטיביות שהן חדשניות, מתקדמות ומהירות יותר.
האתגר העומד כרגע בפני כלל העוסקים בבניה בישראל הוא להוכיח שניתן לבנות מהר ויעיל ובו בזמן לספק איכות ועמידות גבוהים מהמקובל בשיטות בניה מיושנות.

מעבדת הגגות המועילים בבניין כלל בירושלים

חברת SID, אוסטרליץ אדריכלות ועמותת מוסללה, בתמיכת עיריית ירושלים וחברת עדן, השיקו את "מעבדת הגגות המועילים". 
חברות? יבואנים? יצרנים? משווקים מוצרים, חומרים ומערכות? בואו להציג את הטכנולוגיות והמוצרים שלכם ולהראות לכולם איך עושים את זה נכון, במרכז המקצועי, החדשני והמוביל בתחום הגגות המועילים בארץ.

החום הקיצוני הוא כבר מציאות, כיצד מתמודדים מולו מבחינת ניהול התכנון העירוני ?

השידור המלא של תכנית ׳משחקי הכיס׳ עם ליאל קייזר ושאול אמסטרדמסקי בתחנת הרדיו ׳רשת ב׳. האזינו לשידור המלא בכדי לגלות איך ובעזרת אילו טכנולוגיות מתמודדים עם גלי החום הקיצוניים מבחינת ניהול סביבה ותכנון עירוני. (החל מ38:00)

כיצד משפיעות התשתיות והסביבה הבנויה על זרימת המים ויצירת ההצפות והשטפונות?

השידור המלא של תכנית ׳העולם היום׳ עם מואב ורדי בערוץ ׳כאן 11׳, בה התארח ד״ר אדריכל נעם אוסטרליץ. צפו עכשיו בשידור המלא בכדי להבין מה אנחנו עושים לא נכון ומה כדאי לעשות בכדי למנוע ככל היותר את הפגיעה מאותם מקרי אקלים קיצוניים לאחר שהתרחשו.

וובינר ׳תכנון תאורה ונוחות וויזואלית׳

וובינר בנושא נוחות וויזואלית ויעול תכנון תאורה בבית ובמשרד, השפעות השונות של אור השמש והתאורה הלא טבעית על המצב הנפשי, תפקודים בריאותיים וחידושים טכנולוגיים ומוצרים מתקדמים אשר ישפרו לכם את הקיץ.

בדיקה בשטח- הצביעה בבית האקולוגי

אני שמח לבשר על סיכום תהליך חקר ביצועים לצבע eco2 מחומרים טבעיים* לקירות פנים של טמבור בבית האקולוגי בטבעון, המשמש כמעיין מעבדה שבה צוות SID מנסה טכנולוגיות ומדווח עליהן מיד ראשונה.
אנחנו קוראים לתהליך זה SID LABs.

תמורות בחיפוי מבנים: זהות מקומית ועמידות לאורך שנים.

האם הגבלת החופש האדריכלי ויזמי לבחור בין מגוון חומרי חיפוי, והנחיה לגמר מבנה באבן שמונעת גיוון חזותי של מבנים ושכונות משיגה את מטרתה?
כתבתו של ד״ר נעם אוסטרליץ ודן שאיוב מתוך מגזין ׳החיפויים׳ 2021 של ׳בית ונוי׳.