מערכת נושאת (רגליות EC מתכווננות) לרצפה צפה
מבית אייל ציפויים

תחום: 

רצפה צפה לחוץ 

במה מיוחד?

מוצר מוביל ומתקדם לריצוף חוץ – רגליות EC מתכווננות המאפשרות גישור על שיפועים והפרשי גובה לקבלת משטח מרוצף ישר ויציב בעל יכולת נשיאה גבוהה למגוון שימושים 

שימוש עיקרי:

שטחי חוץ בשימוש: מסחר, מלונאות, משרדים, מבני ציבור, תעשייה, מבני מגורים, במרפסות, גגות, מעולה בשילוב לצד בריכות שחייה ועוד. 

יצרן/יבואן: 

יבוא ושיווק בארץ: אייל ציפויים בע"מ

יצרן: ARMADA Groupe, טורקיה 

מה היא רצפה צפה?

רצפה צפה היא "המלה האחרונה" והפתרון המתקדם בכל הנוגע לריצוף אריחים או דקים בשטחי חוץ. רצפה צפה משמשת לריצוף שטחי פיתוח, מרפסות, גגות, גינות, סביב בריכות שחייה, בבתים פרטיים, פנטהאוזים ועוד. בכך, מספקת מענה מעולה במקום ריצוף בשיטות הרגילות והמיושנות של מילוי מצעים וטיט

אריחי הריצוף מונחים על משטח יציב על גבי רגליות EC (Eyal Coatings) מתכווננות (מגובה 15 מ"מ ועד לגובה נדרש!) באופן מפולס וישר לחלוטין. בריצוף צף אין צורך לייצר שיפוע למים על פני הרצפה, המים עוברים בקלות בין חריצי הריצוף (ללא רובה) ומתנקזים לנקז על פי השיפועים של התשתית שמתחת (קיימים ספייסרים ייעודיים המבטיחים מרווח קבוע בין אריחי הריצוף).

מה החידוש והייחוד בתחום?

לשיטת ריצוף זו קיימים יתרונות רבים על פני הריצוף בשיטות המיושנות שהיו מקובלות עד כה, ביניהן: התקנה מהירה ונקייה ללא צורך במלט והדבקה, ללא צורך במצעים והפחתת משקל למבנה, הצללה והגנה על מערכות האיטום, הפחתת טמפ' גג המבנה, אפשרות גישה ותחזוקה קלה למערכת האיטום, קבלת משטח מפולס לחלוטין ללא צורך בביצוע שיפועים בריצוף, המערכת עמידה לעומסים, מהווה פתרון מעולה לחידוש ריצוף ועוד יתרונות רבים נוספים. 

מה כוללת מערכת הרצפה הצפה?

 • רגליות EC (Eyal Coatings) עשויות פלסטיק עמיד (פוליפרופילן) מגיעות במספר גבהים החל מ-15 מ"מ ועד 250 מ"מ. מעל 250 מ"מ מוסיפים "מאריכים" כך שניתן להגיע לכל גובה דרוש (מעל 1 מ' ויותר). הדבר מאפשר לגשר בקלות על הפרשי גבהים בשטח המרוצף ללא צורך במילוי מצעים כבדים או חצץ.
 
 • ספייסרים בין אריחי הריצוף משאירים מרווח נקי ללא רובה. קיימים ספייסרים בעובי מישק של מ-2 מ"מ ועד 10 מ"מ על פי דרישת הפרויקט.

   

 • בסיס גומי משמש להפרדה בין הרגליות EC לשכבת איטום הגג או המרפסת, מיושם בהנחה ישירות על שכבת האיטום. מסופק במידות 20X20 ס"מ בעובי 3 מ"מ או 5 מ"מ.

   

 • מבצע שיפוע מאפשר לפלס את הרגלית EC בשיפועים של 2% או 3% על התשתית המשופעת לכיוון ניקוז המים.
 
 • אריחי ריצוף אריחי הריצוף נרכשים בנפרד על פי דרישת הפרויקט ולא כלולים במערכת הרגליות EC, יישום עם אריחי גרניט פורצלן בעובי 2 ס"מ הנמכרים על ידי הספקים השונים בשוק. ניתן להניח אריחי ריצוף ישירות על הרגליות EC על פי הנחיות היצרן במרחקים קבועים של כל 60 ס"מ, שיטת היישום עם ספייסרים ואריחים הצמודים זה לזה בשילוב המשקל העצמי של האריח מונעים תזוזה של המערכת כולה.  
 
 • שבכה חברת אייל ציפויים מספקת שבכות פיברגלס עמידות וחזקות ליישום על הרגליות EC ועליהן ניתן להניח אריחים בעוביים משתנים. השבכות עמידות במשקלים גבוהים במיוחד ומתאימות למגוון שימושים, אנא פנו אלינו למידע נוסף בנושא זה. 

 

רגליות EC מתכווננות ואביזרים נלווים מסדרת Support. תמונה: אייל ציפויים.

אודות חברת אייל ציפויים

חברת אייל ציפויים נוסדה בשנת 1991. החברה צברה ותק וניסיון לאורך שנות פעילותה ועוסקת כל העת באימוץ טכנולוגיות חדשות ושיווקן בישראל 

החברה מומחית לתחום פרופילי גמר לחיפוי וריצוף ומייצרת כל העת פתרונות חדשים על פי דרישות פרויקטים, כפי שעולה מהשטח ועל פי דרישות העיצוב והאדריכלות העדכניים ביותר. כמו כן, החברה מספקת מגוון פתרונות כגון: מערכת איגלוטק תשתית למשטחי בטון, מגוון פרופילי קרמיקה/תאורה/גבס/טיח/חיפוי וריצוף, אביזרים ומוצרים למערכות טיח וריצוף רטוב, מוצרי נגישות, אמצעי הכוונה רצפתי לכבדי ראיה ולעיוורים, מדפים דקורטיביים לחדרי רחצה בבתי מלון ועוד. זאת בנוסף למערכת רגליות EC תשתית לריצוף צף המוצגות בסקירה זו. 

אודות יצרן רגליות הריצוף - Armada Groupe

הרגליות EC המשווקות על ידי חברת אייל ציפויים מיוצרות על ידי קבוצת Armada Groupe הטורקית, הקבוצה נוסדה בשנת 1994.
הקבוצה הוקמה במטרה לייצא פתרונות בתחום התשתיות, ומייצרת מוצרים בהתמקדות בפתרונות ברי קיימא בתחומים:
מערכות ריצוף, גגות וקירות ירוקים וציוד לבריכות.
בשנת 2001 החברה החלה לייצר את רגליות הריצוף EC תחת המותג
Support (המחזיק באישור ניהול איכות  ISO-9001, אישור מצורף בנספחים). לחברה שני מותגים נוספים (המיובאים לארץ על ידי אייל ציפויים): SurPlot ו-Support Eco המספקים מענה גם לשילוב רגליות המותאמות כתשתית לדק עץ ועוד.
לחברה קיימים פטנטים רשומים עבור מוצרים אלו (ראה אישור פטנט בנספחים), ומשווקת את מוצריה למעל 65 מדינות ברחבי העולם.
 

3 תכונות מובילות של המוצר שמצאנו במסגרת תחקיר SID:

 • התקנה מהירה ונקייה וחסכון במשקל למבנה הריצוף הצף מאפשר "התקנה יבשה" ללא שימוש בחומרים רטובים כגון מלט וללא שימוש במצעים המוסיפים משקל מיותר למבנה כגון חצץ "סומסום" מתחת לריצוף. בחישוב נכון הדבר יכול להיות מתורגם לחסכון בשלד המבנה (מגיע להפחתה של עד כ-80% במשקל למ"ר ריצוף ומצעים!). הדבר יכול להיות משמעותי ביותר במיוחד בקומות פנטהאוס בהן קיימות מרפסות גדולות ועובי מילוי משמעותי בקומה הגבוהה ביותר במבנה.

 • פתרון אסטטי לבעיות ניקוז, שיפועים והפחתת סיכוי לכשל בשכבת האיטום במרפסות ושטחי ריצוף גדולים קיים קושי לבצע שיפועים ולשמור על גובה "אפס" במפגש עם היציאה לשטח הפיתוח או למרפסת. הריצוף הצף מאפשר לגשר על הפרשי הגובה ולהעניק ללקוח משטח ישר ומפולס, בלי לראות את הניקוזים כלל (המים מתנקזים בחריצים בין האריחים וממשיכים לניקוז על פי שיפוע התשתית).
  המים זורמים חופשי על שכבת האיטום
  . המערכת כולה פריקה, כך שבמידת הצורך, תמיד ניתן לשלוף אריח
  , לתחזק את התשתית ולהחזירו למקום שלם. 

 • עמידות מעולה לעומסים ויציבות גבוהה המערכת מותאמת לעמידה בעומסים ויודעת לשאת משקלים של עד 1 טון למרכז כל רגלית EC. על פי הצורך, ניתן לשלב עם שבכת פיברגלס על הרגליות EC ולהניח עליה מגוון גדול של סוגי ריצוף. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *